Canlı yayında meydan dayağı

Canlı yayında meydan dayağı
Adana'da, yerel bir televizyon stüdyosuna canlı yayın sırasında giren 3 kişi, sunucu ve konuğa saldırarak darp ettiler.Abone ol

Akdeniz Televizyonu'nda yayınlanan ''Mertçe Söyleşi'' adlı programda sunucu Yüksel Mert ve konuğu yerel Çukurova Merhaba Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Kızılkaya, kentteki ihaleler ilgili söyleşirken, Kızılkaya, Selçuk Ç'nin belediyelerdeki çeşitli ihalelere fesat karıştırdığını iddia etti.
ersağ üye
Program sırasında stüdyoya giren ve henüz kimliği belirlenemeyen 3 kişi, ''Sen görürsün Selçuk Ç'yi'' diyerek, Kızılkaya ve Mert'e saldırdı. Televizyon görevlilerinin çıkartmaya çalıştığı saldırganlar, 06 KS 040 ve 01 KJ 751 plakalı otomobillere binerek, kaçtı.

Saldırının ardından bir süre daha programa devam eden Yüksel Mert, saldırganları kınayarak programı bitirdi. Mert ve Kızılkaya, televizyon kuruluşuyla aynı binada bulunan Özel Universale Hastanesi'ndeki ilk tedavinin ardından Çukurova Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Mert, ayakta tedavi edildi, Kızılkaya'nın ise bir süre gözlem altında tutulacağı belirtildi. Mert, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce başına benzer bir olayın gelmediğini, aniden stüdyoya giren kişilerin bir kaç kelime ettikten sonra saldırmaya başladığını söyledi.

Konuğunu, konuşması sırasında isim vermemesi konusunda uyardığını belirten Mert, ''Bu devirde böyle vahşice saldırılar bizi üzüyor. Tüm Adana halkına kapımız açık olduğu için, televizyon kuruluşumuzun kapısını bile kilitlemezken, kimler tarafından yönlendirildiği belirsiz bazı kişiler bizlere saldırıyor'' dedi. Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kamerası ve canlı yayın kasetlerine el koyarak, zanlılarının yakalanması için çalışma başlattı.Kategori : GÜNCEL